KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123242
nr 1612 3242
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983). Signerad, Sverige. Höga Kusten Ångermanland, Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:48:15
15/4 17:19:56
100 kr
15/4 18:39:07
Ivar Hjertqvist
Läs mer om Ivar Hjertqvist